Anketa: Nejlepší kaprářské navijáky

Vyzpovídal jsem více než dvacítku poloprofesionálních rybářů a ptal jsem se na to, jaké vybavení používají. Překvapivě jsem v některých věcech našel shodu. V prvním díle se podíváme na kaprářské navijáky.


 

Tica Scepter jako ultimátní vítěz

Na prvním místě v oblíbenosti se objevil naviják Tica Scepter GTY, byť tedy v různých velikostech. Ti, kteří jej používají občas i na vyvážku, volili velikost 10000, ti, kteří jen na náhozy, pak 6000. Jejich majitelé si chválí bezproblémový chod, vyladěnou brzdu a systém ukládání vlasce, se kterým se minimalizuje paměťový efekt. Chvílí si i to, jak má naviják pohodlnou kličku. Na nedostatky si ale nikdo z nich nestěžoval. Používali jej 4 oslovení rybáři.

Nejlepší cenu má aktuálně AZ Fishing – 1607 Kč.

Tica Navij�k Scepter GTY 10000 FD

Okuma 8K bere druhé místo

Jo, tenhle naviják skončil druhý. A když jsem ho viděl v porovnání s jinými, fakt se tomu nedivím. Je opravdu velký a těžký – má 750 gramů! To je důvod, proč jej oslovení rybáři používají převážně na vyvážku. Co si naopak chválí, je jeho celková konstrukce, která umožňuje relativně daleké hody, brzda a tichý chod. Mezi dalším negativem se objevila také cena, jak samotného navijáku, tak i náhradní cívky, za kterou chce výrobce 8 stovek. Požívali jej 3 rybáři.

Nejlepší cenu má aktuálně Parys.cz, po registraci vychází na 2 176 Kč.

Okuma navij�k 8k

Shimano Ultegra, sázka na jistotu

Shimano je ověřenou japonskou značkou, nejen v rybaření, ale i v cyklistice a dalších oblastech. Její navijáky patří ke špičce, čemuž odpovídá i cena. Proto jsem byl celkem překvapený, že jsem u dvou rybářů natrefil i na Shimano Ultegra XTE 14000. Tyhle navijáky stojí přes 4 tisíce, ale zato jsou vybaveny těmi nejnovějšími technologiemi. Navíjení je neuvěřitelně plynulé a snadné, opravdu jsem nečekal, že to jde posunout až takhle daleko. Má dokonce i propracovaný systém ukládání vlasce, který minimalizuje tření, což pomůže pro daleké hody. Používali jej 2 oslovení rybáři.

Nejlepší cenu má Chyť a pusť – 4 196 Kč.

Shimano Navij�k Ultegra XTE 14000

Daiwa Crosscast 45 s pěknou cenou

Na čtvrtém místě se umístila Daiwa. Jeden z rybářů, který tyto navijáky používal, si chválil modely Emblem nebo Crosscast, prý se k nim dostal za pěknou cenu ve výprodeji. Model Emblem je dražší, atakuje 4 tisíce, Crosscast už je dostupnější, stojí kolem 2,8 tisíce. Proč jsem zařadil právě tento model do výběru je jednoduché – má za mě lepší poměr ceny a výkonu. Nízkou hmotnost, obrovskou kapacitu cívky, konstrukce snižující tření vlasce, ale i prý jedna z nejlepších brzd, kterou kdy zažil. Její brzdná síla je dle tabulek 15 kg. Používali jej 2 oslovení rybáři.

Nejlepší cenu má Parys.cz – 2 825 Kč.
Daiwa navij�k crosscast 45 scw qd 5000 ld

Další tipy

Co používalo 9 zbývajících rybářů? Byly to navijáky, které se neopakovaly, proto nebyly zařazeny do užšího výběru. Byly to:

Do textu jsem doplnil odkazy do eshopů, kde jsem našel nejnižší ceny. Překvapilo mě Shimano Aero, které se na Allegru prodává aktuálně o tisícovku levněji, než v česku.


Slevový kód na Chyť a pusť

Vím, že ceny navijáků jsou trošku vyšší, nicméně je to investice, o kterou když se budete dobře starat, vydrží mnoho let. Pokud budete chtít ušetřit pár korun, můžete na eshopu Chyť a pusť využít slevový kód CHAP-1313. Nevztahuje se však na všechny produkty. Drobnou slevu dostanete také po přihlášení.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..