Jak se obléct na ryby?

Dobré oblečení je základ. Bez správného oblečení se může celá rybářská výprava pokazit. Takže, co na sebe?

V první řadě mějte na vědomí, že při lovu zblízka jsou ryby schopné vidět i na břeh. Vyvarujte se tak použití reflexních prvků. Oblečení volte ideálně v přírodních barvách a vždy jej volte dle počasí. Nezapomínejte i na možnost snadného praní, protože se občas pěkně zašpiníte.

Mnoho lidí si pořizuje maskáče, ale je to zbytečné. Dokonce je úplně zbytečné si pořizovat věci v rybářských obchodech, kde je mnohdy předražené. Skvělé kousky najdete třeba i na Zootu.

Mějte také pohodlné boty, které by měly být dobře větrané. Při a po dešti si spíše vezměte gumáky, v létě si klidně přibalte i sandály.

Pokud to venku vypadá na déšť, nezapomeňte na pláštěnku.

Dám vám pár tipů, ale výběr je vždy na vás. Na zmíněném Zootu mě zaujala tahle letní bunda Tom Tailor, která poskytne dostatek komfortu pro pohyb, odolnost vůči dešti a větru. Hodí se k němu i zelené triko bez potisku, zelená mikina, kalhoty s kapsami, a odolné a pohodlné boty.
Khaki p�nsk� pro?�van� lehk� bunda Tom Tailor

Pokud nejste omezení rozpočtem, skočte si do libovolného armyshopu pro armádní oblečení. Jeho výhodou je, že vydrží opravdu hodně, nevýhodou je vyšší cena.

A pokud chcete oblečení ryze pro rybáře, navštivte kterýkoliv rybářský eshop, kde najdete hromadu rybářského oblečení. Jeho kvalita není na takové úrovni, jako z armyshopů, nevypadají až tak dobře a jsou ověšené značkami výrobců rybářského vybavení. Pokud vám nevadí být chodící billboard a rádi byste dali najevo oblíbenou značku, hurá do nakupování.

Osobně rád podpořím můj oblíbený eshop Chyť a pusť trikem Style, pohodlná je i mikina Fox Camo Hoody, ale absolutně nedám dopustit na bundu Fox Lightweight Camo, která je i voděodolná, takže vás při zdolávání nezaskočí déšť.
Fox Mikina Khaki/Camo Hoody

Vestičku?

Často také vnímám u laické veřejnosti, kterak si představuje rybáře ve vestičce, kde má vše potřebné po ruce. Popravdě – kromě lovců lovící přívlačí nebo muškařů jsem nikdy nikoho takového neviděl. Jednoduše protože ne vždy potřebujete mít po ruce nespočet nesmyslů. Takže, pokud si budete kupovat první oblečení, na vestičku zapomeňte!

A ještě tip na konec – kupte si čepici, nebo klobouk. Zejména v létě ji oceníte, protože nedostanete úpal.

 

2 komentáře

Přidat →

Mám kamaráda v armádě, takže mi dává svoje staré hadry nebo někdy i nově nafasované. Super kvalita!

Ahoj, souhlasím. Ty kvalitní věci od armády fakt vydrží hodně, nemusíš se bát, že se někde rozervou, mají kopu kapes, dají se snadno prát.. Taky je upřednostňuji spíše než armyshopy, kde ta kvalita často pokulhává 😀

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..